Bankacı Seçil Erzan’ın İlk Vukuatı Değilmiş!

Türkiye, ağırlıklı olarak futbolcuların dolandırlığı olayı konuşuyor. Bir bankada müdür olan Seçil Erzan, yüksek faiz vaadiyle topladığı paralar sebebiyle tutuklu olarak yargılanıyor. Kamuoyunda ‘Fatih Terim Fonu’ olarak bilinmeye başlanan dolandırıcılık olayı, bankacı Seçil Erzan’ın ilk işi olmadığı ortaya çıktı.

Gazete Duvar’dan Can Bursalı’nın haberine göre; Seçil Erzan daha önce de aynı yöntemle ve Galatasaray’ın adını kullanarak para toplamaya çalışmış. BDDK’nın raporunda yer alan ancak iddianamede ne müşteki ne de sanık olarak bulunmayan Sevgil Sinih, 2019 yılında evlerine gelerek, Galatasaraylı futbolcuların olduğu bir fonu kendisine tavsiye ettiğini belirtiyor. Sinih, bu dönemde Erzan’a 2 milyon 250 bin lirayı elden teslim ettiğini, 2021 yılının aralık ayında 1 milyon 300 bin lirayı geri aldıklarını ifade ediyor.

Erzan’ın yargılandığı davada ismi geçmeyen Sinih’le ilgili BDDK’nın raporunda şu ifadeler yer alıyor

‘Banka ile Sevgil Sinih arasında 17.04.2023 tarihinde iletişim kurulmuştur. Bu iletişimde Sevgil Sinih, Seçil Erzan’ı çocukluğundan beri tanıdığını, 2017 yılında bir tarla satışından elde ettikleri 1800000 TL paraları olduğunu, 2019 yılında Seçil Erzan’ın evlerine gelerek Galatasaraylı futbolcuların da olduğu bir fonu tavsiye ettiğini, sonuçta parayı başka bir bankadan çekip Florya Şubesi’nin önünde elden Seçil Erzan’a 2250000 TL verdiklerini, Aralık 2021’de bir çanta içerisinde 1,3 Milyon TL ödediğini, başkaca bir para alamadıklarını ifade etmiştir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x