İsrailli vekilden skandal sözler: Müzakereler sırasında 300 noktayı vurduk, anlaşma başlayana kadar vurmaya devam edeceğiz

Hamas‘ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail, Gazze’yi kan gölüne çevirirken bölgede umutları yeşerten 4 günlük geçici ateşkes ve rehine takası anlaşması da Tel Aviv yönetiminin son anda yan çizmesiyle askıya alındı. Süreçte saldırılarına aralıksız devam eden İsrail onlarca sivili katlederken Ulusal Birlik Milletvekili Ze’ev Elkin’den Tel Aviv’in niyetini açık eden skandal bir açıklama geldi. Elkin, “Müzakereler sırasında Hamas‘a ait 300 noktayı vurduk, ateşkes anlaşması yürürlüğe girene kadar vurmaya devam edeceğiz, bitiminden bir dakika sonra da vurmaya devam edeceğiz” dedi.

İSRAİL ATEŞKES SÜRECİNİ ASKIYA ALDI

İsrail ile Hamas arasında bu sabah saatlerinde başlaması beklenen rehine takası ve 4 günlük geçici ateşkes anlaşmasında pürüz patlak verdi. Sözünden dönen İsrail yönetimi, rehinelerin cuma gününden önce bırakılmayacağını açıklarken, ateşkes sürecinin askıya alındığını ve savaşın devam edeceğini duyurdu.

SALDIRILARA GECE BOYUNCA DEVAM ETTİLER

Dünya ilan edilmesi beklenen ateşkese odaklanırken İsrail Gazze’ye yönelik saldırılarına gece boyunca da devam ederek onlarca sivili katletti. Katil Netanyahu’nun süreçle ilgili niyetini açık eden isimse Ulusal Birlik Milletvekili Ze’ev Elkin oldu.

“ATEŞKES YÜRÜRLÜĞE GİRENE KADAR VURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Elkin skandal bir açıklama yaparak “Müzakereler sırasında Hamas’a ait 300 noktayı vurduk, ateşkes anlaşması yürürlüğe girene kadar vurmaya devam edeceğiz, bitiminden bir dakika sonra da vurmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x