WhatsApp’ta Çevrimiçiyken Nasıl Görünmez Olabilirsiniz?

WhatsApp uzun süredir kullanıcılarının web sürümündeki sohbet deneyiminde ayarlamalara izin veriyordu. “Son çevrimiçi” ekranını kapatabilir veya okuma onayını iki mavi tik şeklinde devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak WhatsApp, daha fazla durum göstergesini devre dışı bırakmanıza ve hatta mesajları “görüldü” olarak işaretlenmeden okumanıza izin vermedi.

Tarayıcınıza ekleyeceğiniz bir uzantıyla, WhatsApp’taki etkinliğinizin başkalarına ne zaman iletileceğine kendiniz karar verebilirsiniz.

Waincognito uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.

Kurulumdan sonra WIncognito kendisini otomatik olarak WhatsApp’ın web sürümüne bir simge biçiminde ekler. Daha sonra sembolü seçerseniz hangi etkinliklerin sizin tarafınızdan otomatik veya manuel olarak serbest bırakılması gerektiğine ilişkin çeşitli ayarlar yapabilirsiniz. Örneğin, daha önce mobil sürümde veya web uygulamasında seçilemeyen “yazıyor…” durumunu kapatabilirsiniz.

Sohbetin kendisinde, istediğiniz zaman mesajı diğer kişiye “okundu” olarak yayınlamak istediğinize karar verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yeşil düğmeyi seçmek. Bu süre zarfında mesaj almaya devam edebilirsiniz. Ancak bir sohbette yanıt verdiğinizde önceki mesajlar da “görüldü” olarak sınıflandırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x